Výzkumy a granty

AquaLife Institute každý rok vybízí talentované výzkumné pracovníky
k předložení návrhů nového výzkumu v oblasti hydratace a zdraví. Vyhodnocení grantových žádostí a udělení grantů vyhlašuje správní rada. Využijte svoji šanci a připojte se k nám.

granty

Výběrové řízení na granty udělované v roce 2018

Právě bylo vyhlášeno nové výběrové řízení na granty AquaLife Institutu poskytnuté v roce 2018. Cílem AquaLife Institutu je podpořit odborníky z různých oborů ve výzkumu a aktivitách pro zprostředkování lepší informovanosti české veřejnosti o problematice vody, hydratace a pitného režimu získáváním spolehlivých dat, a tím eliminovat nevědecké a neprůkazné přístupy k této oblasti. Podporovány jsou nejen specifické

Celý článek

woman-208723_640

Studie vlivu nedostatku hořčíku na stav kostí

Studie hodnotící deficit hořčíku ve vybrané rizikové skupině žen Deficit magnézia v populaci postmenopauzálních žen trpících osteopenií nebo osteoporózou, která je dalším výsledkem grantového programu AquaLife Institutu, potvrdila souvislost mezi nedostatkem hořčíku a rozvojem osteopenie až osteoporózy.

Celý článek

fountain-197334_640_malá

Unikátní studie složení minerálních vod

Studie složení 19 českých a slovenských minerálních vod Analýza objemového zastoupení složek chemismu vybraných minerálních vod, iniciovaná odborníky AquaLife Institutu, přinesla data důležitá pro pochopení specifických účinků jednotlivých minerálních vod na lidské zdraví.

Celý článek

board-1666644_640

Víkendová nutriční studie pitného režimu českých dětí

První studií, která proběhla za finanční podpory grantového programu AquaLife Institute, je Víkendová nutriční studie pitného režimu českých dětí ve věku kolem 10 let.

Celý článek

05

Granty pro vědu a výzkum

Jedním z cílů AquaLife Institutu je podporovat rozvoj vědy a výzkumu v oblasti vody a jejího vlivu na lidský organismus. AquaLife Institute založil vlastní grantový program, jehož cílem je podpora získávání nových znalostí v oblasti péče o fyziologické složení vnitřního prostředí těla, pitného režimu a hydratace.

Celý článek